Polowanie Wigilijne - Koło Łowieckie "PIAST" w Sulechowie

KOŁO ŁOWIECKIE nr 46

"PIAST" W SULECHOWIE

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA KOŁA > Rok 2018
Polowanie wigilijne 2018 r.


     Polowanie wigilijne, to jedna z piękniejszych i najstarszych tradycji myśliwskich, a zarazem jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń w każdym kole łowieckim. Polowanie to wiąże się nie tylko ze spotkaniem myśliwych, lecz także z kultywowaniem pięknej tradycji dzielenia się opłatkiem.
     W Kole Łowieckim „Piast” Sulechów, tegoroczne Polowanie wigilijne odbyło się w dniu 22 grudnia i uczestniczyło w nim 29 myśliwych. Dobrym, niepisanym zwyczajem Polowania wigilijnego jest, aby w tym dniu większość zwierzyny uszła nie strzelona. Polowanie zakończyło się uroczystym pokotem, na którym znalazły się: jeleń byk, 10 dzików oraz sarna koza. Królem polowania został Kolega Mirosław Kmiecik, który strzelił jelenia byka, a vice-królem Kolega Sławomir Buda – strzelił 2 dziki.  
     Polowania wigilijne nie bywają długie, jednak dla braci myśliwskiej ważne jest, aby na takim spotkaniu być i podzielić się opłatkiem z kolegami po strzelbie. Według starych, myśliwskich legend, ten kto uczestniczy w Polowaniu wigilijnym długo jeszcze będzie polował, a Kraina Wiecznych Łowów będzie musiała na niego poczekać.

Krzysztof Roślik

 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego