Z żałobnej karty- zmarł Albin Paron - Koło Łowieckie "PIAST" w Sulechowie

KOŁO ŁOWIECKIE nr 46

"PIAST" W SULECHOWIE

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA KOŁA > Rok 2018
Albin Paron (1917-2018)


     Orszak św. Huberta powiększył się o Kolegę Albina Parona. Odszedł, ale w sercach i wspomnieniach wielu z nas pozostanie aż po kres naszych dni.  

     Kolega Albin Paron urodził się 31 grudnia 1917 r. Dwa miesiące temu skończył 100  lat! Przez całe swoje życie zawodowe był związany z leśnictwem. Po zakończeniu II Wojny Światowej zamieszkał w Trzebiechowie i rozpoczął pracę w miejscowym Nadleśnictwie Sulechów, gdzie wspólnie ze swoją rodziną wiódł życie na leśniczówce, pełniąc różnorakie funkcje z leśniczowaniem włącznie.

     Łowiectwu oddany był bez reszty. W 1947 roku z grupą myśliwych zakłada Zrzeszenie Łowieckie „Piast” w Sulechowie, które w latach 50-tych ubiegłego wieku zostaje przemianowane na Koło Łowieckie „Piast” Sulechów. Przez całe swoje życie zawodowe jest czynnym myśliwym. Swoją pasję łowiecką przelał na syna Zdzisława i wnuków Dariusza i Krzysztofa, którzy w trzecim pokoleniu są członkami naszego Koła. Swoim dorobkiem zawodowym i działalnością społeczną zaskarbił sobie uznanie wśród braci myśliwskiej i lokalnej społeczności.

     Wspólnie z żoną wychował 4 synów, doczekał się 11 wnuków i 24 prawnuków. Już na trwałe w topografię Gminy Trzebiechów „jego była leśniczówka” wpisała się jako „Paronówka”, a Nadleśnictwo Sulechów drogę do niej prowadzącą nazwało Jego nazwiskiem, o czym świadczą posadowione przy wjeździe kamienie kierunkowe.           

     Kolego Albinie, niech św. Hubert ma Cię w swojej opiece, a ukochana knieja niech wiecznie szumi nad Twoją mogiłą.Koledzy z Koła Łowieckiego „Piast” z Sulechowa
Albin Paron zmarł 25 lutego 2018 r. Pochowany został na cmentarzu komunalnym w Czerwieńsku. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyła delegacja myśliwych z naszego Koła.
Tekst: Krzysztof Roślik
Zdjęcia: Waldemar Wojtkiewicz

 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego