Podsumowanie sezonu polowań zbiorowych - Koło Łowieckie "PIAST" w Sulechowie

KOŁO ŁOWIECKIE nr 46

"PIAST" W SULECHOWIE

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA KOŁA > Rok 2019
Podsumowanie zakończonego sezonu zbiorowych polowań „dewizowych”

    Sezon łowiecki 2018/2019 chyli się ku końcowi, można więc dokonywać pierwszych podsumowań. W tym celu Zarząd Koła w karczmie „Pod Koziorożcami” w Trzebiechowie zorganizował spotkanie, mające na celu podsumowanie minionego już sezonu zbiorowych polowań tzw. „dewizowych”. Spotkanie, oprócz przedstawienia wyników poszczególnych polowań miało przede wszystkim na celu omówienie i wyciągnięcie wniosków z pojawiających się zawsze niedociągnięć, celem ewentualnego wykorzystania przedstawianych spostrzeżeń w przyszłym sezonie. W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa myśliwych, zaangażowanych w ich organizację.    
    Efekty przeprowadzonych polowań omówił szczegółowo Łowczy – Kol. Bohdan Matasek, których zestawienie przedstawia poniższa tabela:   Była to standardowa liczba zbiorówek spośród ostatnich 3 lat, więc i efekt łowów nie odbiegał zbytnio od lat ubiegłych. Generalnie zauważyliśmy spadek liczebności dzików w naszych obwodach, który znalazł potwierdzenie w kolejnych pokotach.
Duże podziękowania należą się tym kolegom, którzy przyczynili się do organizacji polowań, gdyż bez ich zaangażowania ciężko byłoby mówić o jakichkolwiek sukcesach. Uzyskany wynik finansowy, w ocenie Skarbnika – Kol. Waldemara Wojtkiewicza, pozwala z nadzieją patrzeć na zabezpieczenie funduszy, na pokrycie przyszłych szkód łowieckich w nadchodzących nowym roku gospodarczym.  

Tekst: Krzysztof Roślik

 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego