Dni Sulechowa - Koło Łowieckie "PIAST" w Sulechowie

KOŁO ŁOWIECKIE nr 46

"PIAST" W SULECHOWIE

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA KOŁA > Rok 2018
Udział Koła Łowieckiego „Piast” w „Dniach Sulechowa 2018”


     Dni Sulechowa to przede wszystkim moc atrakcji natury artystycznej. Tegoroczne święto miasta trwało od 14 do 20 maja. Finał imprezy odbył się w dniu 19 maja, w sulechowskim amfiteatrze. Trzeba przyznać, że impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Występy dzieci i młodzieży z sulechowskich szkół, zlot pojazdów zabytkowych i motocykli, zbiórka krwi w ramach HDK, V Turniej Łuczniczy i pokazy strzelania z łuku klasycznego, tradycyjnego i współczesnego zorganizowane przez Lubuskie Centrum Łucznictwa Tradycyjnego, to tylko wybrane atrakcje z bogatego planu tegorocznej imprezy.

     Koło Łowieckie „Piast” w Sulechowie w Dniach Sulechowa uczestniczy od 2008 r. Wśród wielu stoisk, stoisko PZŁ, które przygotowało KŁ „Piast” wyróżniało się znacznie. Przygotowano ekspozycję prezentującą bogaty, 70-letni dorobek koła. Wystawiono medaliony daniela, muflona, rogacza, dzika. Myśliwi w strojach organizacyjnych oprowadzali po pieczołowicie przygotowanej wystawie. W ramach IX Prezentacji Nadodrzańskie Skarby, Koło przygotowano dania z dziczyzny. Każdy chętny mógł skosztować kiełbasy, wędzonej szynki, pieczonego boczku oraz smalcu z dzika.  

     Na uwagę zasługuje fakt, że wystawa cieszyła się największym powodzeniem zwłaszcza u dzieci. A ich rodzice, nie rzadko mieli problem z prawidłowym rozpoznaniem wyeksponowanych zwierząt jak jenot, borsuk, bóbr i innych.

Zapraszamy do obejrzenia powyższej galerii zdjęć.


Tekst: Krzysztof Roślik
Zdjęcia: Dominika Gierlik


 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego