II Zawody Wędkarskie - Koło Łowieckie "PIAST" w Sulechowie

KOŁO ŁOWIECKIE nr 46

"PIAST" W SULECHOWIE

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA KOŁA > Rok 2018
II Zawody wędkarskie o Puchar Koła Łowieckiego „Piast” w Sulechowie     Od lat początek maja kojarzy się nam z długim weekendem oraz pochodami. A w naszym Kole, długi majowy weekend A.D.2018, kojarzyć się będzie z zawodami wędkarskimi zorganizowanymi na Stanicy w Podlegórzu i grillem przy ognisku.  

     Amatorzy żyłki i haczyka tym, którym czas oczywiście na to pozwolił uczestniczyli w kolejnych zawodach wędkarskich, rozegranych w dniu 5 maja. Impreza organizowana jest z inicjatywy wędkujących myśliwych dla wszystkich chętnych, znajomym i przyjaciołom. Zawody rozpoczęły się zbiórką i krótką odprawą uczestników, i od godz. 9 do godz. 12 trwało wędkowanie. Startowało 12 zawodników. Tylko 2-m nie udało się złapać żadnej ryby, pozostali mieli kilka lub kilkanaście sztuk. Wśród złowionych ryb przeważały płotki, wzdręgi, krąpie (i 1 okoń).  

     O godzinie 12-tej sędziowie kol. Bogdan Napieralski i Stanisław Kokociński ogłosili koniec zawodów i przystąpili do najatrakcyjniejszej z czynności – czyli ważenia złowionych ryb. Jak się okazało zwyciężył kol. Krzysztof Roślik, który jednocześnie złowił największą rybę zawodów (wzdręga 0,20 kg), nie dając tym samych szans pozostałym, którzy łowili samą drobnicę. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio koledzy: Krzysztof Czochra, Grzegorz Horwat, Konrad Roślik, Bohdan Matasek, Lech Wrotniak, Ryszard Czeszyk, Hubert Kostorz, Bartosz Matasek, Waldemar Wojtkiewicz oraz Piotr Łuczyński.

      Wszystkie złowione ryby po zważeniu zostały wypuszczone do stawu. Chodzi bowiem o konkurencję i zabawę. Krótko po godzinie 12-tej na Stanicę zaczęli zjeżdżać się myśliwi z rodzinami i przy grillu przy pięknej, słonecznej pogodzie biesiadowano do późnego popołudnia.

    Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wspomożenie od sponsorów. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy kolegom Robertowi Kozłowskiemu, Przemysławowi Sołtysowi oraz Waldemarowi Wojtkiewiczowi, którzy materialnie i finansowo wsparli organizację zawodów. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.  
 


Tekst i zdjęcia: Krzysztof Roślik


 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego